Jdi na obsah Jdi na menu

20.3.2010 Klubová výstava Mojmírovce

Klubová výstava - 20.3.2010 Mojmírovce

Dňa 20.3.2010 sa uskutočnila Klubová výstava v Mojmíroviach. Posudzovateľ bol pán Dušan Kuriš(SK). 

Kaštiel Mojmírovce

Pri plánovaní termínu našej druhej klubovej výstavy sme dúfali, že prvý jarný víkend bude po zime už príjemný, slnečný, bez vetra a dažďa, tak ako tomu bolo minulý rok. Zime sa však tentoraz u nás veľmi zapáčilo, opäť nám po čase ukázala, čo dokáže, že ešte nezabudla nič zo svojich kúziel a parádne sa vyšantila. Už sme mali obavy, či nebudeme musieť byť pod strechou, no našťastie, jar sa už nenechala zastrašiť a rázne vkročila do dverí. Príjemný areál zrekonštruovaného kaštieľa v Mojmírovciach nás znova privítal zaliaty slnkom a jarnou náladou.

Čakanie   Šteniatko   Šteniatka

Začali sme ocenením Klubový šampión a Klubový junior šampión. Svojimi krásnymi výstavnými výsledkami titul Klubového šampióna KTD získal pes DZONG PEN Gangkar majiteľky Martiny Hudcovicovej a titul Klubového junior šampióna získal pes DALOU Des Monts Emerveilles majiteľky Anity Malákovej -  gratulujeme!

Tituly CAJC SR, CAC SR, res. CAC SR, Klubový víťaz 2010, Klubový víťaz mladých 2010 a BOB – víťaz plemena prideľoval pán Dušan Kuriš medzi 28 tibetských dôg, podrobné výsledky nájdete v povýstavnom katalógu.

Šteniatko   Obecenstvo   Mogwai Gangkar

Výrazne prevažovali mladé ročníky psíkov a sučiek, čo jasne ukazuje, že sa chovu na Slovensku darí, rady nášho klubu sa rozširujú, a to nás veľmi teší. Krásne poháre, medaily, granule, obojky a hračky potešili všetkých víťazov.

Veľká vďaka patrí najmä obetavým organizátorom: Martinke Hudcovicovej, Andrejke Blahovej, Jozefovi Kosibovi, Jarovi Vidrovi, štedrým sponzorom: firmám PLAČEK PREMIUM s.r.o. - výhradný dovozca krmív Eukanuba,  Fair Krmiva Ing. Lenka Adámková, Slavomír Jambor – montážne a stolárske práce, ale aj všetkým účastníkom za trpezlivosť pre neplánovaný oneskorený začiatok posudzovania z objektívnych technických príčin. Mali sme tak  aspoň viac času na rozhovory a spoznávanie, čo je nakoniec asi to najdôležitejšie, prečo sa stretávame.

Kruh   Lhargo Gangkar   Lhargo Gangkar

Ozval sa aj náš verný dopisovateľ so svojimi postrehmi:

Čaute tibeťáci, 

aj Vy ste si užili zimu ako ja? Myslím, že bola skvelá. U nás sa sneh len sypal a sypal, mrzlo až prašťalo, ale tak to má predsa byť. V zime zima, v lete teplo, len tá jar je v poslednej dobe iba taká trojdňová. Ja veľmi milujem zimný les, keď mám sneh až nad kolená, môžem sa ním brodiť, rozrážať cestu, snoriť pod ním a hľadať niečo zaujímavé. Kam sa hrabe letné vyvaľovanie sa na slnku, dáte mi snáď za pravdu, nie?

Aiki Bhamo La   Kanam Gangkar   Kangri Gangkar   Jowo Gangkar  

Toť sa mi podaril parádny kúsok! Jedného dňa zase husto snežilo a snežilo. Od rána som si len tak ležal na bielej perine a  nechal na seba ukladať biele vločky, keď mi niečo skrslo v hlave.... Som od prírody pohoďák, ak sa práve nič nedeje, a to vydržím byť dosť dlho (až do príchodu poštára napríklad), zišlo mi preto na um, že sa nebudem hýbať, keď je mi tak dobre. Bola sobota, poštári vtedy nechodia, a keďže mi naozaj nerobí žiaden problém vydržať nehybne na mieste, o krátky čas som už mal na sebe biele maskáče a ešte o chvíľu ma už spod bielej prikrývky vôbec nebolo vidno. Pre istotu som pár krát otvoril oči, aby som si skontroloval nový outfit, ale inak ma nič nemohlo vyrušiť... až som sa stal jemne zvlnenou bielou súčasťou zimnej prírody. Pokojne čakám, kým príde moja chvíľa. A prišla... Ako obvykle, láskyplne ma volajú na prechádzku. Ja nič. Iba počujem, ako chodia okolo domu, volajú ma,  čudujú sa,... kde je ten pes? Hádam len nepreskočil plot, alebo ... snáď nezamrzol! Neprehnali sme to zlatko?... A vtedy som efektne vyskočil na všetky štyri, z vločiek vyrobil malú fujavicu a so smiechom pooblizoval moju svorku, čo sa nechala parádne nachytať. Dobré, však, haf, haf ? 

Fobos Nan-Šan   Khandro Gangkar   Agie Gerrulata

Ale poďme k aktualitám. Rád vyhrávam, a tak naozaj rád chodím na výstavy. Tohtoročnú klubovku sme si zopakovali na známom mieste v areáli kaštieľa v Mojmírovciach pri Nitre, pretože je tam výborne. Aj počasie je tam zakaždým dobré. Pre našich majiteľov samozrejme. My sa môžeme predvádzať aj v snehu, no oni majú radšej slniečko, teplučko, bezvetrie. A zase im počasie perfektne vyšlo. No nevyzeralo to nádejne, jar už síce pre časom pootvorila dvere a chcela vojsť, no zima jej rýchlo pribuchla dvere pred nosom a ešte si pár dní pokraľovala. Prvý jarný deň sa však už nenechal vytlačiť nikým a ničím a vyparádil sa do krásnych šiat.

Agie a Amy Gerrulata   Airin Yamatsan   Amira Rinchen Hodejov

Začali sme trochu neskôr ako bolo naplánované, no objektívne okolnosti a vyššia moc sú nepredvídateľné a zaúradujú najmä vtedy, keď ich vôbec nečakáte. Našťastie, možnosti areálu sú k návštevníkom vľúdne, deti sa majú kde pohrať a rozumný pes využije voľnú chvíľku zmysluplným spánkom, poprípade naopak šantením a čas je využitý.

Vyhlásenie výsledkov súťaže o Klubového šampióna a junior šampióna KTD bola dôležitá prvá časť programu. Titul Klubového junior šampióna svojimi krásnymi výsledkami získal dvojročný psík DALOU Des Monts Emerveilles majiteľky Anity Malákovej. Gratulujem a v dobrom trochu závidím! To ste vedeli, že tento rodený Francúz zvládol slovenčinu v rekordnom čase? Jazykový pašák je to, všetka česť, skúste si len vysloviť pekne po francúzsky jeho meno so správnym prízvukom! Historicky prvým Klubovým šampiónom KTD sa stal sedemročný psík DZONG PEN Gangkar.

Ampo Rinchen Hodejov   Amy Gerrulata   Baghira Arhat Gonpo   Balchandra Arhat Gonpo

Ďalej sme sa držali programu a pekne po poriadku popredvádzali svoje kvality. Tentoraz väčšina  z nás bola mladšej vekovej kategórie, ale veľmi sme sa snažili, aj keď nás slniečko niekedy trošku uspávalo. Najstaršou sučkou výstavy bola skoro desaťročná ASIA Gangkar, ktorá s prehľadom a zhovievavo sledovala celé dianie.

Bea Miu Nan-Šan   Conny Nan-Šan   Falanga z Kopřivového Dvora   Gokarmo Sundari

Druhá klubová výstava sa nám vydarila, bonitáciu sme tiež zvládli, počasie prialo, granule, krásne poháre aj medaile boli tiež, čo nám viac bolo treba? S kamarátmi som sa videl, podebatil, vyšantil sa s najmladšími šteniatkami, skrátka, spokojne sa teším na ďalšie akcie.

Všetkým tibetským dogám zdar!

Váš tibeťák.

P.S. Nezabudnite si vymeniť kožuch, bude teplo.

Dalou des Monts Emerveilles   Dolpo Gangkar   Dzong Pen Gangkar   Jomo Gangkar   Kaila Dekyi GangkarKailas Gangkar   Lasya Gangkar   Asia Gangkar   Dalou a Makalu

Povýstavný katalog - KV Mojmírovce 2010

Posudzovateľ: Dušan Kuriš (SK)

PSI

trieda šteniat:

LHARGO Gangkar

VEĽMI NÁDEJNÁ

 

 

Otec: Ali Günga Nima

Chovateľ: Hudcovicová Martina

 

Matka: Golan Gansu Gangkar 

Majiteľ: Ševčíková Pavlína

trieda mladých: 

AMPO Rinchen Hodejov

bez hodnotenia  

 

 

Otec: Klark z Čuňovského lesa

Chovateľ: Ing. Jakub Vincent

 

Matka: Dharma Pema Narpo Ransi

Majiteľ: Štěpánková Iveta

KANGRI Gangkar  

VÝBORNÁ 1, CAJC, KLUBOVÝ VÍŤAZ MLADÝCH 2010

 

Otec: Dagpa Gangkar  

Chovateľ: Hudcovicová Martina  

 

Matka: Atisha du Domaine de Toundra 

Majiteľ: Tesáková Jana

KHANDRO Gangkar

VÝBORNÁ 2  

 

 

Otec: Dagpa Gangkar 

Chovateľ: Hudcovicová Martina  

 

Matka: Atisha du Domaine de Toundra  

Majiteľ: PaeDr. Čarný Štefan 

trieda stredná: 

KANAM Gangkar 

VÝBORNÁ 1, CAC  

 

 

Otec: Dagpa Gangkar 

Chovateľ: Hudcovicová Martina 

 

Matka: Atisha du Domaine de Toundra 

Majiteľ: Bojdová Zuzana 

trieda otvorená: 

DALOU des Monts Emerveilles 

VÝBORNÁ 2, res.CAC

 

 

Otec: Enagu De Dzogtchen 

Chovateľ: Renier Idiana 

 

Matka: Tilopa Des Khyi Du Bout Du Monde 

Majiteľ: Ing. Maláková Anita

FOBOS Nan-Šan 

VEĽMI DOBRÁ 3

 

 

Otec: Shang-Hai´s Dzongo Narpo Ransi

Chovateľ: Čaňová Marcela  

 

Matka: Azrea Nan Šan 

Majiteľ: Lacková Viera  

JOWO Gangkar

VÝBORNÁ 1, CAC

 

 

Otec: Godan Khan Gangkar

Chovateľ: Hudcovicová Martina 

 

Matka: Atisha du Domaine de Toundra 

Majiteľ: Tesák Miloš

trieda víťazov: 

AIKI Bhamo-La

VÝBORNÁ 2, res.CAC

 

Otec: Cchogjal Altan-Corgo 

Chovateľ: Čížek Libor

 

Matka: Pay-Ma Strážce z Tibetu

Majiteľ: Gergely Gabriel

DOLPO Gangkar

VÝBORNÁ 3  

 

 

Otec: Falco Strážce z Tibetu 

Chovateľ: Hudcovicová Martina  

 

Matka: Asia Gangkar  

Majiteľ: Rybnikár Igor

DZONG Pen Gangkar

VÝBORNÁ 1, CAC, KLUBOVÝ VÍŤAZ 2010

 

Otec: Falco Strážce z Tibetu 

Chovateľ: Hudcovicová Martina  

 

Matka: Asia Gangkar  

Majiteľ: Hudcovicová Martina  

SUČKY 

trieda dorastu:

LASYA Gangkar

NÁDEJNÁ

 

 

Otec: Ali Günga Nima´s

Chovateľ: Hudcovicová Martina

 

Matka: Golan Gansu Gangkar

Majiteľ: Ševčíková Pavlína

trieda mladých:

AGIE Gerrulata

VÝBORNÁ 3

 

 

Otec: Samantabhadra´s Namgyal Senge

Chovateľ: Vidra Jaroslav

 

Matka: Ezrea Nan-Šan

Majiteľ: Vidra Jaroslav

AMIRA Rinchen Hodejov

VÝBORNÁ 2

 

 

Otec: Klark z Čuňovského lesa

Chovateľ: Ing. Jakub Vincent

 

Matka: Dharma Pema Narpo Ransi

Majiteľ: Daduľáková Iveta

AMRITA Rinchen Hodejov

VÝBORNÁ 4

 

 

Otec: Klark z Čuňovského lesa

Chovateľ: Ing. Jakub Vincent

 

Matka: Dharma Pema Narpo Ransi

Majiteľ: Delyová Andrea

AMY Gerrulata

VÝBORNÁ

 

 

Otec: Samantabhadra´s Namgyal Senge

Chovateľ: Vidra Jaroslav

 

Matka: Ezrea Nan-Šan

Majiteľ: Vidra Jaroslav

ARISSA Rinchen Hodejov

VÝBORNÁ

 

 

Otec: Klark z Čuňovského lesa

Chovateľ: Ing. Jakub Vincent

 

Matka: Dharma Pema Narpo Ransi

Majiteľ: Huková Henrieta

BAGHIRA Arhat Gonpo

VÝBORNÁ 1, CAJC, KLUBOVÝ VÍŤAZ MLADÝCH 2010

 

Otec: Dzong Pen Gangkar

Chovateľ: Habrová Ivana

 

Matka: Dscho-ka-ta-ya Altan Corgo

Majiteľ: Mihálik Jozef

BALCHANDRA Arhat Gonpo

VÝBORNÁ

 

 

Otec: Dzong Pen Gangkar

Chovateľ: Habrová Ivana

 

Matka: Dscho-ka-ta-ya Altan Corgo

Majiteľ: MUDr.Kóňa Štefan

trieda stredná: 

KAILA DEKYI Gangkar

VÝBORNÁ 1, CAC

 

 

Otec: Dagpa Gangkar

Chovateľ: Hudcovicová Martina  

 

Matka: Atisha du Domaine de Toundra 

Majiteľ: Tylová Monika + Hudcovicová Martina

KAILAS Gangkar 

VÝBORNÁ 2, res.CAC  

 

 

Otec: Dagpa Gangkar

Chovateľ: Hudcovicová Martina 

 

Matka: Atisha du Domaine de Toundra 

Majiteľ: Juríková Marianna

trieda otvorená: 

AIRIN Yamatsan

VÝBORNÁ 2, res.CAC

 

 

Otec: Dzong Pen Gangkar

Chovateľ: Slezák Pavol

 

Matka: Dayanchi Altan-Corgo

Majiteľ: Pánisová Radka

BEA MIU Nan-Šan

VEĽMI DOBRÁ 3

 

 

Otec: Bumper Gangkar

Chovateľ: Čaňová Marcela

 

Matka: Fenga Zangao

Majiteľ: Kosiba Jozef

JOMO Gangkar

VÝBORNÁ 1, CAC

 

 

Otec: Godan Khan Gangkar

Chovateľ: Hudcovicová Martina

 

Matka: Atisha du Domaine de Toundra

Majiteľ: Jamborovi Vita a Slavomír

trieda víťazov:

CONNY Nan-Šan

VÝBORNÁ 2, res.CAC

 

 

Otec: Shang-Hai Dzongo Narpo Ransi

Chovateľ: Čaňová Marcela

 

Matka: Fenga Zangao

Majiteľ: Čaňová Marcela

GOKARMO Sundari

VÝBORNÁ 1, CAC, KLUBOVÝ VÍŤAZ 2010, BOB

 

Otec: Cambu Sundari

Chovateľ: Bendová Jarmila

 

Matka: Bangha Sundari

Majiteľ: Plecitá Věra + Bendová Jarmila

FALANGA z Kopřivového Dvora

VÝBORNÁ 3

 

 

Otec: Falco Strážce z Tibetu

Chovateľ: Zedníček Karel

 

Matka: Asta Karpatská strela

Majiteľ: Jirgalovi Iveta a Petr

trieda veteránov:

ASIA Gangkar

VÝBORNÁ 1

 

 

Otec: Carmero Zangao 

Chovateľ: Hudcovicová Martina

 

Matka: Orine du Jardin des Khyi des Trois Rois 

Majiteľ: Hudcovicová Martina