Klubové dni Varín 9.-10.9.2023

Tentokrát sa naše klubové dni konali v Autokempingu Varín, ktorý má na podobné akcie krásne upravený, veľký a dobre vybavený areál. Aj počasie nám nadmieru prialo a užili sme si dva krásne teplé letné dni. Po prvý krát sme využili možnosť pripraviť si na klubovej akcii jedlo vlastnými silami a tak sa členovia predsedníctva zhostili úlohy pripraviť pre účastníkov akcie v sobotu výborný hovädzí guláš a v nedeľu chutnú cigánsku z bravčového a kuracieho mäsa. Obrovská vďaka patrí hlavne našim dvom šéfkuchárom Valike Šimákovej a Jožkovi Kosibovi, ktorí takmer celé dva dni strávili varením a pečením a výsledok ich práce bol naozaj vynikajúci!!! Veľká vďaka patrí aj ich hlavným pomocníkom Adreasovi Dubiel, manželom Dendisovým, Filipovi Vopravilovi, Lukášovi Veselskému, rodine Martinkových a ďalším – veľmi pekne ďakujeme!!!

sefkuchari1.jpg gulasovi-majstri.jpg

Oficiálny program sa začal v sobotu poobede pekným a nenáročným výletom na blízku zrúcaninu Starého hradu. Keďže počasie bolo pre našich Tibeťákov dosť horúce, zvolili sme časť trasy prejsť na autách a pokračovať peši až v príjemnom tieni lesa. Našim Tibeťákom prišiel veľmi vhod potok pretekajúci pozdĺž turistického chodníka, kde sa mohli osviežiť – napiť sa a niektorí aj okúpať. Ani posledné strmšie stúpanie priamo k hradu nás neodradilo a odmenou nám bol krásny výhľad na okolitú krajinu s krásnou prírodou a meandrami rieky Váh. Úplne hore na zrúcaniny hradu so strmými schodami sa už odvážili len tí najodolnejší Tibetáci, ktorým aj touto cestou patrí veľká poklona.

vylet5.jpg osviezenie-v-potoku.jpg vylet11.jpg vylet9.jpg

Po výlete sme riadne vyhladli a tak sme veľmi ochotne zasadli na členskú schôdzu, po ktorej sme si dali ten najlepší klubový guláš aký sme kedy mali – mnohí z nás si veru dali aj dupľu. Celé príjemné posedenie s priateľmi nám do neskorých večerných hodín už tradične spríjemňovali výbornou muzikou Jožko a Filip.

dobra-muzika.jpg taborak.jpg taborak1.jpg posedenie.jpg

V nedeľu sa konala Špeciálna výstava, na ktorú bolo prihlásených 31 psov,  v súťažiach 2 páry a 1 chovateľská stanica. Posudzoval pán Martin Šipkovský zo Slovenska, ktorý mal ku psíkom aj ich majiteľom veľmi milý prístup a aj touto cestou mu ďakujeme za veľmi pekné posudzovanie.  Na konci výstavy boli odovzdané diplomy a poháre novým klubovým šampiónom a po výstave sa úspešne zbonitovali traja tibeťáci.

ceny-sv2023.jpg bob-a-bos1.jpg

Ďakujeme veľmi pekne všetkým zúčastneným, pánovi rozhodcovi, pani zapisovateľke Zuzane Mikolkovej a celému organizačnému tímu klubových dní a tešíme sa na opätovné stretnutie!